Prawomocnie umorzony został proces karny o zniesławienie, jaki wytoczył b. szefowi komisji weryfikacyjnej WSI i posłowi PiS Antoniemu Macierewiczowi b. wiceprezes PKN Orlen Krzysztof Kluzek, opisany w raporcie z weryfikacji WSI.
We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał bowiem decyzję Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia z maja 2008 r., który wcześniej umorzył sprawę. Nazwisko Kluzka pojawiło się w
W 2008 r. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia, na wniosek Macierewicza, umorzył sprawę karną. Uznano, że jako osoba urzędowa, Macierewicz nie może odpowiadać za zniesławienie. Zarazem sąd postanowił wtedy przesłać akta sprawy prokuraturze, która prowadzi wielowątkowe śledztwo w sprawie przekroczenia przez Macierewicza uprawnień w procesie weryfikacji WSI. Przestępstwo zniesławienia jest ścigane z oskarżenia prywatnego i prokurator tylko w wyjątkowych wypadkach może się włączać w takie sprawy.
W opublikowanym w lutym 2007 r. przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego raporcie podano, że Kluzek w 2004 r. oferował swoją współpracę szefowi WSI gen. Markowi Dukaczewskiemu.
Kluzek twierdził, ze dane na jego temat zawarte w Raporcie Macierewicza są nieprawdziwe i w związku z tym zniesławiają jego dobre imię. Sąd Rejonowy w dniu 28 marca 2008 r. odrzucił jego pozew a Sąd w dniu dzisiejszym odrzucił zażalenie. Tym samym wyrok Sądu rejonowego odrzucający pozew Kluzka jest prawomocny a on sam został obciążony obwiązkiem zapłaty kosztów procesowych. Jest to kolejny proces zakończony prawomocnym wyrokiem na rzecz Antoniego Macierewicza w związku z powództwami miedzy innymi Tadeusza Romaniuka, ITI a teraz Krzysztofa Kluzka.
mar