Po wyborach parlamentarnych okazuje się, że formacje określające się jako konserwatywne i niepodległościowe, sprzeniewierzyły się swoim postulatom. Ludowcy i konserwatyście z PL2050 zapowiadają utworzenie rządu z postępową, tęczową lewicą. Rodzi to ogromne zagrożenia w kontekście polityki społecznej przez najbliższe cztery lata, ale przede wszystkim w sferze niepodległości państwa Polskiego, o czym w ostatnim Głosie Polski mówił Antoni Macierewicz.
Całą wypowiedź Antoniego Macierewicza można obejrzeć na kanale youtube Radia Maryja.
Nowy Sejm, stare problemy
Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło co prawda największą liczbę posłów do Sejmu, ale pozostałe formacje zdają się nie być chętne do współpracy na rzecz ochrony niepodległości Polski.
Czy poza Prawem i Sprawiedliwością pozostałe formacje są niepodległościowe? – pytał Macierewicz.
Unia Europejska będzie dążyć do przekształcenia się w państwo, a co za tym idzie – do likwidacji niepodległych państw narodowych w Europie. Co na to polska klasa polityczna?
Platforma Obywatelska jawnie popiera te koncepcje, podobnie Lewica. Pozostałe formacje deklarowały co innego, jednak poparcie dla rządu Tuska ze strony ruchu Hołowni i PSL pokazuje co innego.
PSL i Hołownia deklarują katolicyzm, niepodległościowość, a jak postępują w rzeczywistości?
Jeśli spełnią się zapowiedzi Donalda Tuska i to on stanie na czele rządu – niepodległość Polski stanie pod znakiem zapytania.
Macierewicz: Konieczne jest utworzenie formacji społecznej
Zdaniem Macierewicza symbolem demontażu państwa jest sprzeciw formacji totalnej dla Elżbiety Witek – zdaniem byłego szefa MON – najlepszej marszałek Sejmu RP po 1991 roku. Wszystko wskazuje na to, że wpływy polityczne PiS w Sejmie nie będą wystarczające, by zapobiec szaleństwom nowej większości. Dlatego wydaje się, że presję na polityków powinno zacząć wywierać społeczeństwo w sposób oddolny.
Konieczne jest, aby partie polityczne podjęły decyzję o utworzeniu szerokiej formacji społecznej, która wymusi na parlamencie, by kształtowały naszą przyszłość w sposób niepodległościowy, chrześcijański.
Istnieją rozmaite ruchy społeczne, które edukują i pracują na rzecz niepodległości Polski. Są nimi np. Kluby Gazety Polskiej. Problem polega na tym, że tego typu inicjatywy nie są powszechne i obejmują niewielką grupę ludzi, którzy posiadają świadomość społeczną, a ruch swój budują na fundamencie wartości, które dziś są negowane przez dużą część narodu poddaną wpływowi proniemieckim mediom.
Najbliższe cztery lata muszą być więc czasem pracy u podstaw, edukacji społeczeństwa i formowania się obywatelskiego ruchu społecznego, który stanie w obronie niepodległości Polski przed siłami z zewnątrz i partiami polskiego Sejmu, które występują przeciwko ojczyźnie.