Prawo i Sprawiedliwość – zgodnie z zapowiedziami – ogłosiło kolejne pytanie, które ma zostać zadane podczas jesiennego referendum. Pierwsze z nich dotyczyło prywatyzacji polskiego majątku. Twarzą pierwszego spotu był prezes PiS Jarosław Kaczyński, który mówił wówczas, że „Niemcy chcą osadzić Tuska w Polsce, aby wyprzedawać polski majątek”. Drugie pytanie zaprezentowała Beata Szydło.
Poniżej cały spot Prawa i Sprawiedliwości prezentujący drugie pytanie referendalne
✅ Dla nas zawsze decydujący jest głos zwykłych Polaków. Drugie pytanie będzie brzmiało 👇#PolacyDecydują pic.twitter.com/Qcu7w5XHZ3
— Prawo i Sprawiedliwość (@pisorgpl) August 12, 2023
Szydło: Dla nas głos zwykłych Polaków zawsze był i będzie najważniejszy.
Twarzą spotu jest Beata Szydło, była premier, której gabinet obniżył wiek emerytalny podniesiony przez poprzedni rząd. To właśnie za czasów, gdy Szydło trzymała pieczę nad Radą Ministrów przeprowadzono istną rewolucję w polityce socjalnej. Skorzystali nie tylko emeryci, ale również rodziny z dziećmi dzięki programowi Rodzina 500+.
Była premier, a obecnie europosłanka zwraca uwagę, że na polityce rządu Zjednoczonej Prawicy korzystają w dużej mierze kobiety, które będą poszkodowane, gdy Platforma, zgodnie ze swoim programem, odwróci procesy rozpoczęte przez PiS.
Tusk i Platforma mówią wiele o kobietach, a kazali im pracować prawie do śmierci. Tak samo mężczyznom.
W spocie przypomniano, że Platforma Obywatelska zapowiadała, że nie podniesie wieku emerytalnego. Wbrew tym zapewnieniom, podniesiono wiek emerytalny dla mężczyzn o 2 lata i aż o 7 lat dla kobiet. Towarzyszyły temu protesty niemal całej ówczesnej opozycji z Prawem i Sprawiedliwością na czele oraz związków zawodowych.
Kolejne pytanie w referendum ma brzmieć: Czy jesteś za podwyższeniem wieku emerytalnego wynoszącego dziś 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn? – informuje w spocie Szydło.
Referendum już jesienią
Prawo i Sprawiedliwość zapowiadało stopniowe przedstawianie kolejnych pytań referendalnych. Pierwsze dotyczyć ma wyprzedaży polskiego majątku, drugie wieku emerytalnego, trzecie – według medialnych spekulacji – kwestii nielegalnych imigrantów narzucanych przez Unię Europejską. Rząd poprzez oddanie decyzji obywatelom, chce podkreślić rolę „zwykłych Polaków” w procesie decyzyjnym w najważniejszych dla państwa obszarach.
Dla nas głos zwykłych Polaków zawsze był i będzie najważniejszy – zakończyła Szydło.
Czytaj też: