Sejm RP przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. – Jan Paweł II był wzorem nie tylko dla społeczeństwa, ale i dla całej klasy politycznej, w czasach gdy rodziła się nasza demokracja.– czytamy w dokumencie.
Za głosowali posłowie klubów poselskich Prawo i Sprawiedliwość oraz Koalicja Polska; przeciw była Lewica. Posłowie Koalicji Obywatelskiej nie wzięli udziału w głosowaniu.
Wyniki głosowania
Podczas debaty nad projektem uchwały w sejmie było gorąco. Głos zabierali posłowie wszystkich klubów i kół poselskich. Ostatecznie niemal wszyscy deputowani, którzy głosowali, poparli projekt. Wyjątek stanowili posłowie Lewicy, którzy przodowali w rozpowszechnianiu oszczerstw na temat Jana Pawła II nie tylko w ostatnich dniach, ale również w ostatnich latach. Kontynuowali tym samym działania swoich komunistycznych władz PRL, czyli swoich politycznych przodków, którzy w Ojcu Świętym widzieli największego wroga dla swojej totalitarnej, antyludzkiej i antychrześcijańskiej ideologii.
Osobny przypadek stanowią posłowie Platformy Obywatelskiej i jej przybudówek. Ci postanowili nie wziąć udziału w głosowaniu, podobnie jak miało to miejsce podczas głosowania na temat uznania Rosji za państwo finansujące terroryzm. Podczas głosowań dotyczących wartości niepodległościowych i chrześcijańskich, posłowie tej formacji po raz kolejny lękali się i umyli ręce.
Nie lękajcie się
Nie tak dawno pisaliśmy o wzmożonych, nieprawdziwych atakach na Jana Pawła II. Wówczas internauci rozpoczęli akcję „Nie lękajcie się”, w której z odwagą wyrażali swój podziw dla dokonań Papieża-Polaka. W akcję włączyli się również politycy, w tym premier Mateusz Morawiecki.
Z uznaniem o wszystkich osobach, które włączyły się w akcję, wypowiedział się uchwałodawca:
Jako posłanki i posłowie wyrażamy wdzięczność wobec wszystkich obywateli, którzy stanęli w obronie św. Jana Pawła II. Zrobili to zarówno ludzie dalecy od Kościoła, jak i ci, którzy do niego należą i od lat walczą o naprawienie błędów popełnianych po ujawnieniu nadużyć – czytamy w uchwale.
W obronie Jana Pawła II
W obliczu mody na szkalowanie jednego z największych Polaków w historii, większość posłów wykazała się odwagą, stając w obronie Jana Pawła II, a co za tym idzie broniąc wartości patriotycznych i chrześcijańskich. Bez tych wartości i bez Ojca Świętego nie byłoby niepodległej Polski. Dlatego smutne jest to, że sejm w ogóle został zmuszony do przyjęcia takiej uchwały. Coś, co powinno być dla nas wszystkich oczywiste, stało się przedmiotem debaty politycznej z powodu ludzi, którym zależy na kształtowaniu złego imienia Jana Pawła II, Kościoła i Polski. Dziś, jak nigdy wcześniej, musimy stanąć w obronie tych wartości.
Czytaj też: